İvkad Hakkında

  NEDEN İNŞAAT VE KADIN?
    Ulaşabildiğimiz kaynaklara göre  en erken inşaat  sektöründeki kadınların oluşturduğu organizasyon  1955 yılında Teksas’ta kuruldu. (national association woman in construction) ve  bugüne kadar 6000 üyeye ulaştı. Amaçları inşaat sektörünün her alanında kendilerine istihdam yaratmak ve kadınları bu konuda cesaretlendirmekti.
   Ardından 1996 yılında  Avusturalya da, 1999 yılında Güney Afrika da 2003 yılında  İngiltere’de  ve 2006 yılında Kanada da  kadınlar  organize oldular, ve bugüne kadar faaliyetlerini sürdürdüler. Bugün bu kurumlar sayesinde, yaklaşık 900.000 kadının  inşaat sektöründe istihdam etmekte olduğunu biliyoruz. Biz de ülkemizde inşaat sektöründe  çalışan ve çalışmak isteyen kadınları bir araya getirip bu sektörde daha başarılı konuma  gelmesinde katkımız olsun diyerek bu derneği kurduk. Umuyoruz ki  gelecek yıllarda her sektörde cinsiyet ayırımı gözetmeksizin  fırsat eşitliği bugünden daha iyi olacaktır. Bizler bu konuda ilk adimi bugünden atmak  ve  bu yolculuğu sizlerle paylaşmak istedik.
 İVKAD  KURULUŞ AMACI
2009 yılında, Kadınların inşaat sektöründeki varlıklarını güçlendirmek, statülerini artırmak ve inşaat sektöründe kadın istihdamının artmasına katkıda bulunmak ;Bu sektörde çalışan veya çalışmak isteyen kadınlar arası diyalog, iletişim, dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak, toplumun tüm kesimlerinden kadınlarla ortak bir platformda bir araya gelip, yasalara uygun faaliyetlerde bulunmak ve çalışmalar yapmak  amacıyla kurulmuştur.

 

 

 

 

 Kurumsal
Başkanlarımız
Kurucularımız
İnşaat ve Kadın Derneği Tüzüğü
İvkad Hakkında
Yönetim ve Denetim Kurulu
Bağış ve Aidat

İnşat ve Kadın Derneği
Türkiye İş Bankası- Balmumcu Şubesi
Hesap Numarası:1135 823360
IBAN: TR920006400000111350823360
 

Kurumsal

2009 yılında, Kadınların inşaat sektöründeki varlıklarını güçlendirmek, statülerini artırmak, inşaat sektöründe kadın istihdamının artmasına katkıda bulunmak; bu sektörde çalışan veya çalışmak isteyen kadınlar arası diyalog, iletişim, dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak, toplumun tüm kesimlerinden kadınlarla ortak bir platformda bir araya gelip, yasalara uygun faaliyetlerde bulunmak ve çalışmalar yapmak  amacıyla kurulmuştur.
 

  • BİZE ULAŞIN

  • info@ivkad.org

www.teknovizyon.net/
YukariCik