WICS 2013

WICS 2013

WICS 2013’ün 25 oturumunda Türkiye ve  dünyanın akıllı şehirler gündemi tartışılacak

 

EurAsia Strategies tarafından ikincisi düzenlenecek olan WICS – Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nde iki gün boyunca toplam 25 oturum düzenlenecek. Oturumlara katılacak kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil   toplum kuruluşlarının temsilcileri dünyadaki ve Türkiye’deki akıllı şehirler gündemini, sunacakları bildiriler eşliğinde tartışacak.

 

WICS 2013 (World Intelligent Cities Summit – Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi) 27-28 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul’da 100’ün üzerinde konuşmacının katılımı ile gerçekleştirilecektir. Bu üst düzey zirvenin programında bu sene enerji, inşaat, telekomünikasyon ve bilgi güvenliği, ulaşım, yenilenebilir enerji (rüzgar, güneş, biyoyakıtlar), atık yönetimi ve atıktan enerji, altyapı, ICT, turizm ve sağlık alanları uluslararası konuşmacıların da katılımıyla özel oturumlarla detaylı bir şekilde ele alınacaktır.

 

Londra merkezli EurAsia Strategies’in Genel Müdürü Fatih Aydın’a göre ‘’Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi kapsamında önde gelen hedeflerimizden birisi hızla gelişmekte olan akıllı şehir proje uygulamaları kapsamında hem yerli hem de uluslararası yatırımcıları bir araya getirmek ve ülke ekonomimize katkıda bulunacak işbirliklerinin yapılmasını sağlamak ve akıllı şehirlere geçişe bu üst düzey zirve vesilesi ile destek olmaktır. Global olarak bakıldığı zaman her yıl dünyamıza New York'a eşdeğer yedi şehir ekleniyor ve 2050 yılına kadar dünya nüfusunun %70’i şehirlerde yaşıyor olacak. Her ne kadar bu hızlı şehirleşme dünyanın gelişmekte olan ülkeleri için ekonomik ve sosyal ilerlemenin bir simgesi olarak görülsede, dünyamızın altyapısı için çok büyük bir yük oluşturuyor. Tüm dünyada şehirlerimizi daha akıllı hale getirerek bu soruna çözüm üretmemiz mümkün. Dünyada pek çok ülkede akıllı şehirler üzerine projeler üretiyorlar ve ulaşımdan enerjiye ve inşaata kadar akıllı sistemlerden yararlanıyorlar. Kurumlar arasındaki bilgi paylaşımında, vatandaşların bilgilendirilmesinde ev ve ticari bina inşaatlarından suya ve kamu güvenliğine kadar kritik belediye hizmetlerinin sağlanmasında nasıl verimlilik artışı sağlanabilir üzerine çalışan pek çok paydaş sektör var. Enerji şebekelerini daha dayanıklı ve verimli hale nasıl getirebiliriz üzerine özel şirketler ve kamu kurumları projeler geliştirmektedirler ve bu anlamda özellikle yenilenebilir enerji kaynakları ve elektrikli otomobillere uyumlu teknolojik donanımlar da ön plana çıkmaktadır. Bu çözümler ve daha fazlası sadece gerçek anlamda akıllı şehirlere doğru atılan ilk adımlar. Sıfır karbon emisyonlu ve çevresel açıdan sürdürülebilir şehirleri kurmak hayal değil’’

 

 

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nde konuşulacak konular:

Dünyanın örnek kentlerinden belediye başkanları ve çeşitli uygulamacıların yer alacağı zirve 25 oturumdan oluşacak. WICS 2013’de yer alacak önemli oturum başlıklarından bazıları şöyle:

 

1.Gün

·         Liderler Paneli: 21. Yüzyıl’ın Akıllı Şehirleri

·         Akıllı Şehirlere Dönüşümde Global Stratejiler

·         Enerji ve Kaynaklar: Rüzgar, Güneş, Biyoyakıtlar, Akıllı Şebekeler, Atık Yönetimi ve Atıktan Enerji

·         Akıllı Şebekeler ve Yeni Teknolojiler

·         Atık Su Yönetimi ve Altyapı

·         Bilgi ve İletişim Teknolojileri

·         Bilgi Yönetimi, İletişim ve Güvenlik

·         Akıllı Şehirlerde Telekomünikasyon

·         Kentsel Dönüşüm

·         Akıllı Şehirlerde Sağlık

2. Gün

·         Belediye Başkanları Paneli

·         Akıllı Turizm

·         Akıllı Şehirlerde Perakendecilik

·         Sosyal Medya

·         Büyük Veri ve Bulut Bilişim

·         Akıllı Ödeme Sistemleri & NFC

·         Ortadoğu odaklı oturum

·         Uluslararası Örnek Proje İncelemeleri

·         Akıllı Şehir Projelerinde Finans ve Yatırım

·         Akıllı Ulaşım Sistemleri

·         Elektrikli Ulaşım

·         Akıllı Binalar ve Evler

·         Türkiye’de Akıllı Şehir Projelerinde fırsatlar

 

Söz konusu zirve, Türkiye’den ve yurt dışından pek çok dernek, birlik ve kamu kurumunun resmi destekleri ile gerçekleştiriliyor.
Bilgi için:

EurAsia Strategies London
Tel 1: +44 844 318 0 800
Tel 2: +44 843 289 3 733
Email: info@eurasiastrategies.com

 


Haberler
Ivkad- Ekolojik Yasam ve Mimarlik Semineri
Kadikoy Kent Konseyi‘nde Ivkad Sunumu
Kentsel Dönüşüm Paneli-Kadikoy Kent Konseyi
Kentsel Dönüşüme Kadın Bakışı
Manisa Celal Bayar Universitesi Ivkad Sunumu
sivil toplum okulu
sivil toplum okulu
sivil toplum okulu
kentsel donusum ve kadin
Boğaziçi Üniversitesi Ivkad Paneli
Boğaziçi Üniversitesi Ivkad Paneli
Boğaziçi Üniversitesi Ivkad Paneli
8 Mart YTU Davut Pasa Kampusu
5. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu
Kentsel Dönüşüm Yuvarlak Masa Toplantısı
Uyelerimizi Ziyaret
YALITIM VE KADIN
Genç üyelerimiz mezun oluyor
Ülkü Koçar`ı Ziyaret
Bağış ve Aidat

İnşat ve Kadın Derneği
Türkiye İş Bankası- Balmumcu Şubesi
Hesap Numarası:1135 823360
IBAN: TR920006400000111350823360
 

Kurumsal

2009 yılında, Kadınların inşaat sektöründeki varlıklarını güçlendirmek, statülerini artırmak, inşaat sektöründe kadın istihdamının artmasına katkıda bulunmak; bu sektörde çalışan veya çalışmak isteyen kadınlar arası diyalog, iletişim, dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak, toplumun tüm kesimlerinden kadınlarla ortak bir platformda bir araya gelip, yasalara uygun faaliyetlerde bulunmak ve çalışmalar yapmak  amacıyla kurulmuştur.
 

  • BİZE ULAŞIN

  • info@ivkad.org

www.teknovizyon.net/
YukariCik